درباره

نام : حشمت اله

فامیلی: حیاتی

نام نیکو  گر  بماند  ز  آدمی

به کز او ماند سرای زرنگار

هنر که  در ذات آدمی نهفته است دارای شدت و ضعف است همانند همه خصوصیات دیگری که به مقدار کم یا زیاد وجود دارد. علاقه و میل برای پرورش آن لازم است تا به سطح رضایتمندی برسد . از دوران دبستان میل به هنر خوشنویسی ، شعر و داشتن صدا یی خوش در من وجود داشت و به فراخور اوضاع و احوال به آنها می پرداختم . هنر خوشنویسی در دوران ابتدایی در دبستان ها به صورت کتاب نویسی و بعدا” خطاطی و نوشتن با قلم نی و دوات در آمد که در حال حاضر نیست کار خوشنویسی با قلم و دوات کماکان وجود دارد . من تا دوره عالی خوشنویسی پیش رفتم . در کار سرائیدن شعر ، مثنوی و دوبیتی علاقه زیادی دارم و بیشتر زمان خود را در این را ه گذاشته ام و کار خطاطی در خلال آن نیز انجام می شود .

آلیهان چیست و چرا این نام را انتخاب کرده ام

آلیهان نام کوهی از سلسله جبال البرز در منطقه رودبار الموت قزوین در روستای زواردشت که مشرف به روستای زرآباد است . ارتفاع این کوه ۲۰۰۰متر و در راستای قله خشچال که به ارتفاع ۴۰۰۰ متر است قرار دارد.در دوران کودکی و نوجوانی که به این روستا می رفتم برایم داستان هایی که در باره آن می گفتند که جالب بود . جوانان روستا برای تهیه سوخت برای فصل زمستان به کوه های اطراف به جمع آوری گون می پرداختند . گون در واقع به دلیل سوخت سریع آن در انبارها برای زمستان ذخیره می شد . گون را به صورت کوله باری بزرگ درست می کردند و با پشت و همراه یک چوب بزرگ که بار گون را روی چوب قرار داده از بالای کوه به پائین می آوردند . شیب کوه تند بود ووقتی که بار بر پشت و روی چوب قرار می گرفت به سمت پائین شیب کوه با سرعت قابل کنترل هدایت می کردند .برخی مواقع اگر در میزان سرعت عمل اخلالی ایجاد می شد بار گون حمل کننده آنرا به پائین کوه می کشاند چه بسا آسیب هایی هم وارد می گردید . من همیشه این افراد را قهرمان می دانستم و خودم جرات حتی دیدن صحنه پائین آمدن کسانی را که آنجا هنر نمایی می کردند را نداشتم . در ذهن من از آن زمان کار درست یعنی کاری که باید برای آن زحمت بسیاری بکشی مفهوم شد و هر کاری را اگر ظاهری ساده داشت نمی پسندیدم . هنر نیز زیبایی و سختی دارد . باید برای خلق زیبایی از هر سختی عبور کنی.

این وب سایت چیست و چه نوع اطلاعاتی در آن وجود دارد

هنر خطاطی و شعر در آن با توجه به کارهای خودم و کار دیگران در صورت داشتن اجازه از آنان قرار خواهد گرفت . هر نوع اطلاعی در مورد هنر خوشنویسی داده خواهد شد . نوشته و کتاب هایی در همین رابطه ارائه می شود .

.

4 دیدگاه برای «درباره»

  1. سلام
    جناب استاد شما طوری از آلیهان تعریف کردید که بنده به شدت هوس کردم آن منطقه را از نزدیک ببینم. امیدوارم در آینده نزدیک وقتی بگذارید تا با هم سفری به آن منطقه داشته باشیم.
    ارادتمند شما -میرمصطفی

  2. جناب میر مصطفی سلام
    اگر فرصت شد باید با ۲ تا ماشین و چند تا از دوستان عزیز در همین تابستان مثلا برای دو شب به آنجا برویم . آنجا خانه هست و هزینه ای هم ندارد فقط خورد و خوراک را از قزوین تهیه می کنیم و هزینه بنزین . از قزوین تا زرآباد ۷۰ کیلومتر آسفالت با حال است و جاهای دیدنی آن مناظر زیبا و دریاچه اوان . حالا می ماند که همت کنیم
    قربانت حیاتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *